444 7 034
BİLGİ FORMU
HAKKIMIZDA YEDİ MAVİ GALERİ KAT PLANLARI MİMARİ KONSEPT KATALOG 360° SANAL TUR TANITIM FİLMİ BASINDA BİZ İLETİŞİM English

Tobb Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile odalar ve borsalar, 15/3/1950 tarihli ve 7457 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5590 sayılı Kanun ile kurulmuştur. Yeni düzenlemeler getiren ve 1/6/2004 tarihinde yürürlüğe giren 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ile 5590 sayılı Kanun yürürlükten kaldırılmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, odalar ve borsalar arasındaki birlik ve dayanışmayı temin etmek, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, oda ve borsa mensuplarının meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, bunların birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak üzere, meslek disiplinini ve ahlâkını korumak, ülkenin kalkınması, ekonominin gelişmesi için gerekli çalışmaları yapmak ve bu Kanunda belirtilen hizmetleri yerine getirmek amacıyla kurulan, tüzel kişiliğe sahip, kamu kurumu niteliğinde meslek üst kuruluşudur.

TOBB, özel sektörün Türkiye’de mesleki üst kuruluşu ve yasal temsilcisidir. TOBB 81 il 160 ilçeye yayılmış 365 oda ve borsanın (Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsası) üst kuruluşudur.

Birliğin kısa adı TOBB’dur ve merkezi Ankara’dadır.


http://www.tobb.org.tr

Grubumuz ilk olarak 1972 yılında Kalkavan Ticaret — Şadan Kalkavan unvanı ile Armatörlük ve Hurda Gemi Söküm faaliyeti ile ticari hayata başlamıştır.

Devam eden yıllarda çok sayıda Gemi satın alma ve inşaa ile Armatörlük faaliyetine devam etmiştir. Armatörlük faaliyetimiz iştiraki (ortağı) bulunduğumuz birçok şirkette devam etmekte ve bu şirketlerdeki gemilerin toplam kapasiteleri 750 bin DWT civarındadır.

Ayrıca grubumuz; ortakları bünyesinde Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, Galleria ve Ataköy Marina bulunan Dati Holding A.Ş. ‘nin büyük hissedarlarındandır.

1992 yılında Sarıyer’de, 1997 yılında Yeşilköy’de ve 2012 yılında Florya’da aldığımız arazilere çeşitli projeler inşaa ettik. Sarıyer’deki arazilerimizde konut yapımlarına etap etap devam etmekteyiz. Ayrıca İspartakule arazimiz üzerinde de imar çalışmalarımız devam etmektedir.

Kalkavan Yapı Yatırımları A.Ş. , Şadan Kalkavan tarafından kurulan holdingimizin önemli bir şirketidir. 2003 yılında Şadan Kalkavan Holding bünyesinde kurulmuştur. Faaliyetlerine Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan başkanlığında devam etmektedir.


Hasan Sever A.Ş., inşaat ve müteahhitlik sektörü olarak 1986 yılında kuruldu. İş modelinde finansman, inşaat, pazarlama ve satış gibi aşamaları da içeren iş geliştirme faaliyetlerinde önemli bir deneyime sahip oldu. Toplam 1000 çalışanıyla; alt yükleniciler ve çözüm ortaklıkları dahil 10.000’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayan Hasan Sever A.Ş. yurtiçindeki başarılı projelerinde dünyanın çok uluslu firmalarıyla iş birliği yaparak, Türkiye’nin lider inşaat şirketlerinden biri haline geldi.

Kurulduğumuz ilk günden beri güvenliğin, konforun, kalitenin ve estetiğin bir arada bulunduğu konutlar ve yapılar inşa ettik. Yeşilin ve doğanın olabildiğince korunduğu yaşam alanları tasarladık. Hedefimiz, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak; bundan sonraki çalışmalarımızda da bu hedeften şaşmamayı ilke edinmektir.

Hasan Sever A.Ş. olarak tüm faaliyetlerimizi; ISO9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri çerçevesinde sürdürmeye devam ediyoruz.

Geçmişten Bugüne…
Harcımızı İyi Kardık, Temelimizi Sağlam Attık!

1989’da Sever İnşaat olarak başlayan serüvenimizi, 1996’da Hasan Sever İnşaat markasıyla başarılı projelere imza atarak sürdürdük. Bugüne kadar 3000’in üzerinde konut ve işyerini inşa etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçmişten gelen deneyimlerimizle, hâlihazırda İstanbul’da Hasan Sever A.Ş. olarak özellikle lüks konut ve ticari yapılar segmentinde inşaat faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Sektörde parmakla gösterilen bir marka olmak için yirmi yıl önceki heyecanımızla ve yirmi yıl sonraki deneyimlerimizle gece gündüz demeden düşünüyoruz, çalışıyoruz, üretiyoruz… Bütün gücümüz, dönüp geçmişe baktığımızda ‘’Evet başardık!’’ diyebiliyor olmamızda saklı.


http://www.hasanseverinsaat.com

Gül Grubu, 30 yılı aşkın deneyimi ile inşaat sektörünün öncü firmalarından biridir. Kurulduğu günden bu yana İstanbul’da gerçekleştirilen projelerinde kente yakışacak mimari estetiği; yıllara meydan okuyan bu şehrin yeni ve kalıcı eserlerini oluşturma bilinci ile sağlamlığı; pek çok medeniyete yaşam vermiş İstanbul’da yeni yaşamları şekillendirmek ilkesi ile detaycılığı hiç elden bırakmadan onlarca projeye hayat verilmiştir.

2005 yılında grup üyelerinden Gül İnşaat, Gültaş İnşaat ve Liv Yapı bir araya gelerek büyük ölçekli konut projeleri alanındaki çalışmalarını ‘GülYapı’ adı altında sürdürmeye başlamıştır. GülYapı kurulduğu günden bu yana nitelikli konut, büyük ölçekli iş merkezleri, alışveriş ve yaşam merkezleri gibi projeler geliştirmeye odaklanmıştır.

İnşaat sektöründe güvenilirliği ve hizmet kalitesi ile öncü olmak, hem bugünün hem de geleceğin kuşaklarına doğal, çevre dostu yaşam alanları oluşturmak vizyonu ile GülYapı, bugüne kadar Rose Marine, Rose Marine Residence, Avcılar Park, Güneşli Park, Skyport, Otoport, İş Batı ve Kavaklı Konakları gibi başarılı projelere imza atmıştır.

Profesyonel bir idari yapı, yüksek kalite standartları ve müşteri memnuniyeti ilkesinden asla taviz vermeme ilkesi ile kurulan ve kısa zamanda pek çok başarılı projeye hayat veren GülYapı, önümüzdeki dönemde de büyük ölçekli projelerle yine inşaat sektörüne yön veren projelere imza atmaya hazırlanmaktadır.

Biz GülYapı olarak, işimizin sadece binalar, alışveriş ve iş merkezleri yapmak olmadığının bilinci ile geçmişin mirasını, bugünün gereksinimlerini ve gelecek nesillerin bizden beklentilerini hiç unutmadan, 30 yılı aşkın süredir yepyeni yaşamlar inşa etmekteyiz.


http://www.gul-yapi.com.tr