444 7 034
BİLGİ FORMU
HAKKIMIZDA YEDİ MAVİ GALERİ KAT PLANLARI MİMARİ KONSEPT KATALOG 360° SANAL TUR TANITIM FİLMİ BASINDA BİZ İLETİŞİM English

TABANLIOĞLU ARCHITECTS

Tabanlıoğlu Mimarlık, Murat Tabanlıoğlu tarafından Dr. Hayati Tabanlıoğlu ile birlikte 1990 yılında İstanbul’da kuruldu. Melkan Gürsel, 1995’te firmaya ortak olarak katıldı. Merkezi İstanbul’da olan Tabanlıoğlu Mimarlık, Ankara, Dubai (BAE), Doha (Katar), Londra (İngiltere) ofisleri ve yaklaşık 200 çalışanıyla projelerini, yoğunlukla Türkiye’de ve başta Orta Doğu ve BDT ülkeleri olmak üzere, dünyanın farklı coğrafyalarında sürdürmektedir.

Mimarlığın, yaşam kalitesini arttırma potansiyeli ile, başta İstanbul olmak üzere birçok farklı şehirde gerçekleşen projeleriyle Tabanlıoğlu Mimarlık kentsel gelişime ivme kazandırmış, olumlu örnekler oluşturmuş ve bu yapılar bulundukları yerin imgesi haline gelmiştir. Projeler, birçoğu ilk olmaları kaydıyla, özendirici, yönlendirici özelliklerinin yanısıra, mimari ve sosyal bağlamda ait oldukları dönemi ve yeri yansıtmaktadır.

Tabanlıoğlu Mimarlık’ın güncel projelerinden bazıları Levent Loft ve Loft Bahçe, Kanyon, İstanbul Sapphire, Ankara’da İncek Loft ve One Tower Rezidans, CNN Türk ve Kanal D televizyonlarının yer aldığı İstanbul’da ve Ankara’da Doğan Medya Merkezleri, Zorlu Levent, ESAS Aeropark, Selçuk Ecza GM gibi ofis yapıları, M1 Meydan, Pelican Mall, Marmara Forum, Asmaçatı İzmir, Samsun Piazza gibi çağdaş alışveriş ve kentsel buluşma merkezleri, Bodrum Hava Limanı Dış Hatlar Terminali, inşaatı devam eden Renovia, Yenitepe karma projeleri, Konya Selçuklu Kongre Merkezi, İstanbul Modern Müzesi, Galleria ve Ataköy Marina, Tarabya Otel, Beyazıt Kütüphanesi ve Atatürk Kültür Merkezi gibi kentsel yenileme ve renovasyon projeleri. Yurtdışı projelerinden bazıları ise Astana Arena, Astana Medya Merkezi, Tripoli, Sipopo ve Dakar Kongre Merkezleri, Dubai’de Crystal Towers gibi geniş yelpazede yer almaktadır.

Tabanlıoğlu Mimarlık, tecrübeleri ve çağdaş öncü yaklaşımıyla, Yedi Mavi’de geçmişle geleceği bugünün değerleriyle bir araya getiren bir işlev ve estetik bütünlüğe odaklandı, çevre ve semt dokusu ile birlikte kent temposunu yakalayan, deniz kıyısında olmanın erişim ve manzara gibi tüm avantajlarını bünyesinde barındıran yaşam modeli tasarladı.